KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17272004

nr 1727 2004

Hans-Erik Eriksson

(1921-1997), Sverige

Oljemålning, Båtar vid Skeppsbrokajen. Signerad. Olja på pannå, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 63x83cm

Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 29 september 2025
kl 20:27:59

Hans-Erik Eriksson

Läs mer om Hans-Erik Eriksson